• 19 kwietnia 2024

Atletico, Bayern, Chelsea, Juventus, Liverpool, Man Utd, Roma... W Europie roi się od polskich talentów!

połkarskie polskie talenty

Europa pełna jest nowych Krychowiakow, Szczęsnych i Zielińskich. To dzięki nim w przyszłości polska reprezentacja ma być jeszcze silniejsza.

Najlepszą renomę  Europie mają polscy bramkarze i kandydaci na nich. Brzęczek postawi na Fabiańskiego lub Szczęsnego, ale kolejnym pewnym wyborem są Białkowski i Skorupski. Pozycja bramkarza jest obsadzona na kilka lat do przodu.

W Liverpoolu szkoli się Kamil Garbara

19-latek grający w The Reds. Na razie nie zadebiutował w oficjalnym meczu drużyny, ale to kwestia czasu. To The Reds trafił w 2016 roku z Ruchu Chorzów. Klopp wysoko ceni jego umiejętności, a Michniewicz wybiera go do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Garbara to nie jedyny chętny na przejęcie schedy po Fabiańskim i Szczęsnym. Głośno jest ostatnio o Marcinie Bułce, grających w Chelsea od 2016 roku. To wychowanek FCB Escola Varsovia - akademii na licencji Barcelony prowadzonej w Warszawie. Ten 19-latek trenował z zespołem The Blues, wystąpił w kilku sparingach i zebrał doskonałe recenzje. Już teraz jest trzecim golkiperem Chelsea po Arribaladze i Caballero.

Warto wspomnieć o Mateuszu Górskim z Ajaksu Amsterdam, Tomaszu Kuczu i Marcelu Lotce z Bayeru Leverkusen oraz Michale Koziorzu z Schalke 04 Gelsenkirchen - równie dobrych kandydatów na przyszłym czołowych bramkarzy.

Marcel Zylla (Bayern Monachium, 2000)

Urodzony w Niemczech. Jego rodzice są polakami. Ma dwa paszporty, więc może wybrać, w czyjej reprezentacji zagra. Początkowo grał w barwach Niemiec, ale wszystko wskazuje na to, że przyjmie zaproszenie na zgrupowanie polskiej kadry.

Jest wychowankiem Bayernu Manachium, z którym gra od 16-ego roku życia. Był na tournee po USA. Grał w sparingach z Paris Saint-Germain, Juventusem Turyn i Manchesterem City.

Przemysław Bargiel (AC Milan, 2000)

Związany z mediolańskim klubem od 2017 roku, do którego trafił z Ruchu Chorzów. Przed wyjazdem zdążył zagrać w Lotto Ekstraklasie. W dniu debiutu miał zaledwie 16 lat. Bój o niego stoczyli Rossoneri z Interem Mediolan.

Jakub Kiwior (RSA Anderlecht, 2000)

Anderlecht to świetna drużyna szkoląca przyszłych mistrzów. Od 2016 roku gra w niej Kiwior - wychowanek GKS Tychy. Oferty miał z Ajaksu Amsterdamu, Borussi Dortmund, ale wybrał Fiołki. To środkowy obrońca bardzo bramkostrzelny. Jego atut to mocne i celne uderzenie z dystansu.

młodzi zdolni piłkarze

Olaf Kobacki (Atalanta Bergamo, 2001)

Atalanta ściągnęła go z Lecha Poznań jako 16-latka. Młody napastnik szybko buduje swoją pozycję.

Łukasz Bejger (Manchester United, 2002)

To kolejny 16-latek zabrany z Lecha Poznań. Czerwone diabły zapłaciły za niego blisko pół miliona funtów, a następnie dokooptowały go do drużyny U-18.

Nicola Zalewski (AS Roma, 2002)

To 16-letni pomocnik Romy chwalony coraz częściej przez media związane z klubem. Nazywa się go najlepiej wyszkolonym technicznie zawodnikiem drużyny. Były skrzydłowy, obecnie środek pomocy.

Paolo Boffano (Juventus Turyn, 2002)

Gra w U-17. Urodzony w Italii, jednak wybrał grę dla Polski.

Javier Ajenjo Hyjek (Atletico Madryt, 2001)

W jego żyłach płynie polska krew, dzięki matce pochodzącej z Mielca. Z Atletico związany od 2010 roku. To ważne ogniwo w drużynie. Spodziewa się, zę w sezonie 2018/2019 zadebiutuje w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Środkowy pomocnik ma się od kogo uczyć w obecnej drużynie.

Share :

Może Cię zainteresować

"Lewandowski w trybie ataku"

Po niedzielnym spotkaniu o Superpuchar Niemiec niemieckie gazety wciąż są zachwycone wyczynem Roberta...