• 22 maja 2024

Jakich sportów wodnych warto spróbować w wakacje?

psorty wodne

Kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, bez problemu można zacząć spędzać czas nad wodą i uprawiać sporty wodne. Nie trzeba już ograniczać się jedynie do pływalni oraz basenów okrytych. Wraz z nadejściem lata warto jest spróbować więc nowych sportów, ponieważ naprawdę jest w czym wybierać. Każda osoba, czy to amator, czy zawodowiec, bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Nurkowanie

Zastanawiałeś się kiedyś co skrywają głębiny różnych zbiorników wodnych? Marzysz o eksplorowaniu nieznanego świata, który kusi różnorodnością barw i przeżyć? Nurkowanie jest idealne dla ciebie. Często wystarczy wyłącznie zestaw do nurkowania i proste gogle, dzięki czemu możesz eksplorować głębiny znajdujące się bliżej brzegu. Te dalsze wymagają już bardziej profesjonalnego sprzętu oraz opieki instruktora. Pamiętaj jednak, że nurkowanie samemu jest bardzo niebezpieczne i zawsze miej przy sobie kogoś innego.

Rafting

Sport dla odważnych, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Polega on na spływie pontonem przez potok lub górską rzekę. Walka z silnym nurtem jest wyjątkowo trudna, dlatego załoga powinna być zgrana i trzymać się bezwzględnie poleceń instruktora. Aby uprawiać ten sport należy posiadać umiejętność pływania, założyć kask oraz kapok.

Windsurfing

Ten rodzaj sportu polega na balansowaniu na desce surfingowej z zamontowanym żaglem. Wymaga odpowiedniego wiatru, a także dobrego przygotowania i warunków atmosferycznych. Osoba uprawiająca ten sport powinna mieć silne mięśnie rąk, a także nóg, aby móc bez problemu utrzymać równowagę na desce i utrzymać stabilnie żagiel. Początkujący mogą próbować trenować w mniejszych zatokach, gdzie woda jest znacznie cieplejsza i bardziej płytka.

pływnaie

Pływanie

Tradycyjnym sportem wodnym jest oczywiście pływanie. Jest ono przeznaczone bardziej dla osób spokojnych, pragnących relaksu oraz nie poszukujących dużych emocji. Wystarczy wyposażyć się w strój kąpielowy i jesteśmy gotowi. W przypadku pobytu na plaży trzeba pamiętać też o odpowiedniej ochronie skóry i oczu, dlatego warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem.

Kitesurfing

Ten sport przypomina trochę windsurfing, tylko żagiel zastąpiony jest przez duży latawiec. Można go trenować w wielu miejscach, nie tylko nad morzem. Sterowanie odbywa się za pomocą lin, a przy dobrych warunkach atmosferycznych można osiągać naprawdę duże prędkości. Kitesurfing jest niezwykle emocjonujący, a przy tym także bardzo spektakularny. Do jego uprawiania potrzebna jest nie tylko kondycja, lecz również odwaga. 

Hydrospeed

Hydrospeed polega na spływie nurtem górskiej rzeki leżąc brzuchem na plastikowej desce. W tym przypadku niezbędny jest kask, specjalne nauszniki, a także podparcie na kark. Sterowanie odbywa się za pomocą płetw. Ten sport jest niezwykle ekstremalny i może skończyć się powstaniem wielu siniaków i urazów, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Bezwzględnie należy powstrzymać się od jego uprawiania bez odpowiedniego przygotowania oraz posiadania sprzętu.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakim jesteś kibicem?

Jak mówią nam specjaliści kibicowanie nie jest tylko zabawą, ale to prawdziwy psychologiczny fenomen, który ma...