• 20 czerwca 2024

Komunikaty PR Coraz więcej aktywnych Polek

aktywne kobiety

Badania dowiodły, że w ostatnim roku o blisko trzydzieści procent wzrosła liczba osób, które regularnie uprawiają wybraną aktywność fizyczną. W tej grupie coraz więcej jest kobiet, które są szczególnie świadome tego, jak powinien wyglądać zdrowy styl życia. Co więcej, to właśnie Polki motywują do uprawiania sportu także swoich mężów i dzieci.

O tym, że coraz więcej Polek prowadzi aktywny tryb życia i regularnie uprawia wybraną dyscyplinę sportu przekonują także właściciele różnych klubów fitness. Wchodząc do szatni automatycznie zauważa się profesjonalne buty damskie reebok, których właścicielki właśnie przygotowują się do zajęć takich jak aerobik, popularna w ostatnim czasie zumba czy też spinning lub też przebierają się po skończonym treningu. Według właścicieli klubów fitness rośnie także liczba kobiet regularnie uczęszczających na siłownię oraz zainteresowanych opracowaniem indywidualnego planu treningowego.

Zwiększone zainteresowanie aktywnym trybem życia wśród Polek zauważają także pracownicy sklepów z butami i odzieżą sportową. Przedstawiciele sklepu internetowego Active, który swoim klientkom oferuje między innymi wysokiej jakości buty adidas damskie podkreślają, że w ciągu ostatniego półrocza liczba stałych, zarejestrowanych klientek sklepu wzrosła o kilkanaście procent. Według specjalistów oznacza to, że Polki nie tylko chcą prowadzić aktywny tryb życia, ale także w odpowiedni sposób się do tego przygotowując, kupując właściwy strój i obuwie, które poprawią komfort ich treningu.

Według pracowników sklepów sportowych Polski są też coraz lepiej zorientowane w najnowszych trendach oraz dokładnie wiedzą, jakiego produktu szukają. Klientki sklepów sportowych poświęcają dużą uwagę temu, by znaleźć odpowiednie obuwie do biegania czy też idealne kije umożliwiające prawidłowe uprawianie dyscypliny, jaką jest nordic walking lub trekking.

 

Share :

Może Cię zainteresować

Jakim jesteś kibicem?

Jak mówią nam specjaliści kibicowanie nie jest tylko zabawą, ale to prawdziwy psychologiczny fenomen, który ma...