• 22 maja 2024

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Polsce już w lipcu!

dziecięcy turniej piłki nożnej

Polska drużyna narodowa na UEFA EURO 2016™ podgrzała piłkarskie emocje kibiców. Do takiego kibicowania zachęca także Continental, tym razem podczas IV Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się 23 – 24 lipca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. By nie zabrakło radości na trybunach, zawodników małego Mundialu do sportowej rywalizacji namawiają piłkarze reprezentacji Polski w filmie „Wszyscy jesteście Mistrzami Świata”. Uczą młodzież, że dzięki sportowej pasji oraz poświęceniu, każdy może osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

Moc atrakcji!

Udział w IV Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka potwierdziło 30 zespołów z 4 kontynentów. Na warszawskiej murawie spotkają się drużyny m.in. z Jordanii, Japonii, Tajlandii czy Kolumbii. W turnieju wystartują także dwa zespoły reprezentujące Polskę. Pierwszy składać się będzie z najlepszych zawodników wyłonionych spośród uczestników VII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, natomiast drugi to zdobywcy tytułu Mistrza Polski 2016, drużyna Sternik Szczecin. Poza emocjonującą rywalizacją o tytuł najlepszej na świecie dziecięcej drużyny futbolowej, na fanów piłki nożnej czeka znacznie więcej atrakcji! Kibice będą mieli okazję obejrzeć mecz pokazowy Polska vs. Reszta Świata z udziałem piłkarskich sław. Wśród gości specjalnych zaproszonych przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, organizatora Mistrzostw, znajdą się gwiazdy polskiej i światowej piłki – drużyn Legii Warszawa,  Bayernu Monachium czy Juventusu Turyn.

Ponadto w ramach turnieju podczas ContiTestu zostanie wyłoniony najlepszy strzelec mistrzostw. Młodzi zawodnicy będą musieli wykazać się celnością, trafiając piłką do opon Continental zawieszonych na bramce oraz ustawionych na boisku. Wszyscy zawodnicy otrzymają od Continental upominki, a zwycięzcy  nagrody specjalne

,,Wszyscy jesteście Mistrzami Świata!”

Zawodników małego Mundialu wspiera nie tylko Continental, ale także piłkarze reprezentacji Polski. W krótkim filmie poświęconym IV Mistrzostwom Świata Dzieci z Domów Dziecka kadrowicze uczą młodzież, że dzięki sportowej pasji oraz poświęceniu, każdy może osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

 

Share :

Może Cię zainteresować