• 20 czerwca 2024

Młode talenty spotkają się w Mediolanie by grać w piłkę, rozmawiać o wartościach

turniej piłki nożnej

Dzieci z 32 krajów zostały wybrane by utworzyć Międzynarodowe Dziecięce Centrum Prasowe w ramach międzynarodowego programu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, organizowanego przez firmę Gazprom, oficjalnego sponsora Ligi Mistrzów UEFA. Centrum prasowe będzie zajmować się wszystkimi wydarzeniami związanymi z Czwartym Międzynarodowym Dziecięcym Forum FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, które odbędzie w Mediolanie.

Młodzi utalentowani piłkarze i dziennikarze z 32 krajów Afryki, Azji, Europy oraz Południowej Ameryki spotkają się w Mediolanie by rywalizować oraz rozmawiać na tak ważne tematy jak równość, tolerancja i szacunek dla innych narodów i kultur.

Międzynarodowy program FOOTBALL FOR FRIENDSHIP każdego roku jest prowadzony pod patronatem Franza Beckenbauera i łączy młodych piłkarzy z różnych części świata. W każdym z krajów biorących udział zostaje wybrana drużyna, która zyskuje szansę reprezentowania swojego Państwa podczas dużego międzynarodowego wydarzenia, którego cele dotyczą sportu oraz społeczeństwa. Każdej drużynie towarzyszy młody dziennikarz, chłopiec lub dziewczyna w wieku 12-14 lat, wyróżniający się talentem pisarskim oraz interesuje się inicjatywami sportowymi i społecznymi.

Centrum prasowe jednoczy najlepszych z najlepszych. Pomiędzy członkami w 2016 roku znajdują się zwycięzcy krajowych konkursów „Najlepsi młodzi dziennikarze”, popularni młodzi blogerzy, utalentowani młodzi fotografowie i pisarze.

Wszystkie dzieci osiągnęły znaczące sukcesy w różnych dziedzinach. Algierię reprezentuje Nour Debsi, która w wieku 14 lat zna już 3 języki: francuski, angielski i arabski. Joaquín Flammini z Argentyny jest nie tylko skutecznym i opiniotwórczym influencerem, lecz także obiecującym aktorem, który wystąpił w jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych w jego kraju. Zixuan Yu, 13-latek reprezentujący Chiny, jest reporterem w szkolnym czasopiśmie oraz został uznany za „geniusza wśród młodych dziennikarzy” za wyjątkowy i profesjonalny styl jego reportaży. Seda Saçmacı z Turcji pisze opowiadania fantazy, uczy się japońskiego, rysuje oraz gra na wiolonczeli, pianinie oraz na flecie. Fabiënne Koeman reprezentuje Holandię i nie tylko pisze o piłce nożnej, lecz także gra na pozycji obrońcy, będąc jedyną dziewczyną w swoim zespole. Jakub Rousseau z Polski jest zarówno dziennikarzem, jak i utalentowanym piłkarzem. Wykazał się wielkim profesjonalizmem w czasie Międzynarodowego Dnia Piłki Nożnej i Przyjaźni w Warszawie. Przeprowadził ntego dnia wywiady z piłkarzami Varsovii. Była to jego pierwsza okazja, by stanąć przed kamerą, a on świetnie poradził sobie z tym wyzwaniem i był bardzo pewny siebie. Do polskiej drużyny F4F dołączył dzięki zwycięstwu w konkursie. „Jestem bardzo podekscytowany wyjazdem do Mediolanu, to będzie dla mnie świetne doświadczenie oraz najlepsza szansa do sprawdzenia moich umiejętności dziennikarskich, jaką miałem w życiu” – powiedział Jakub.

Młode talenty rozpoczną swoją pracę przed kluczowym wydarzeniem. Obecnie zbierają informacje, odwiedzają treningi piłkarskie, robią wywiady z młodymi piłkarzami i donoszą o krajowych wydarzeniach, które stanowią część programu, oprócz tego przygotowują się do towarzyszenia swoim drużynom w Mediolanie.

Podczas Forum członkowie Międzynarodowego Dziecięcego Centrum Prasowego będą pracować wspólnie z profesjonalnymi dziennikarzami, zbierając informacje, tworząc raporty i pisząc newsy do oficjalnych profili FOOTBALL FOR FRIENDSHIP w mediach społecznościowych. „Uwielbiam bycie dziennikarzem, ponieważ mogę się dzięki temu dzielić swoimi odkryciami ze światem. Chciałbym jak najwięcej podróżować, poznawać różnych ludzi i przede wszystkim rozwijać moją wiedzę. FOOTBALL FOR FRIENDSHIP to wspaniały program dla dzieci. Dzięki niemu młodzi ludzie z różnych krajów zbierają się w jednym miejscu i mogą uczyć się wzajemnie o swoich kulturach” – mówi Thu Vo Ngoc Anh, mający 14 lat młody dziennikarz z Wietnamu.

 

 

Share :

Może Cię zainteresować