• 22 maja 2024

Ogromny sukces w karierze Kamila Grabary

Kamil Gabara

Podczas ostatnich treningów przygotowujących do nowego sezonu, Kamila Grabara zyskał uznanie w oczach Juergena Kloppa i zdobył większe szansę na zdobycie roli zmiennika Alissona. Kamil Grabara prawdopodobnie będzie drugim wyborem trenera Juergena Kloppa na bramce. Polak w nowym sezonie ma być zmiennikiem brazylijskiego piłkarza Alissona Beckera, który do Liverpoolu został sprowadzony z Romy.

Eksperci są zgodni, że Alisson Becker jest cennym nabytkiem dla Liverpoolu. Jego transfer został ogłoszony najdroższym transferem bramkarza w historii piłki nożnej. Jego poprzednicy, czyli Loris Karius i Simon Mignolet, którzy do tej pory byli pewnymi punktami składu trenera Kloppa, w ostatnim czasie nadali drużynie powody do zmartwień i osłabili ich szansę na sukces. Przykładem ogromnej porażki drużyny Liverpoolu są dwie tragiczne pomyłki niemieckiego bramkarza Loriusa Kariusa, które w meczu z Realem Madryt w meczu finałowym Ligi Mistrzów w roku 2017/2018 zaważyły na wyniku i doprowadziły do przegranej 1:3.

Alisson Becker nie miał jeszcze okazji grać w oficjalnych barwach The Reds, jednak fani i komentatorzy są zgodni, że jego pozycja w drużynie będzie bardzo silna. Z pozoru taki układ wydaje się zabierać młodemu Polakowi szansę na owocny debiut w angielskiej drużynie. Jednak taka sytuacja może okazać się korzystna dla Kamila Grabary i zaowocować szybką awansem w gronie bramkarzy.

brakmarz

Kamil Grabara to dziewiętnastolatek pochodzący z Rudy Śląskiej, który swoją swoją karierę seniorską rozpoczął w styczniu 2016 roku w Liverpoolu. Został tam sprzedany za kwotę 500 tys. euro przez działaczy Ruchu Chorzów. Po pół roku powołano go kadry drużyny w pierwszym składzie. Polak do tej pory nie miał okazji wystąpić w oficjalnym meczu drużyny Juergena Kloppa, ponieważ był czwartym bramkarzem po Loriusie Kariusie, Simonie Mignolecie i Dannym Wardzie. Danny Ward - walijski bramkarz, od 2018 roku gra już w Leicester City. Co do pozostałych bramkarzy, według źródeł gazety "The Daily Telegraph" otrzymali oni zezwolenie na transfer do innych światowych drużyn. O Kariusie nieoficjalnie wiadomo, że jest obiektem zainteresowania Bayer Leverkusen, natomiast na temat przejęcia Mignoleta trwają rozmowy z działaczami Barcelony i Besiktasu.

Niemiecki trener Juergen Klopp pytany o podjęte decyzje i ewentualny brak doświadczonego zmiennika dla Alissona Beckera odpowiedział w wywiadzie dla "The Daily Telegraph", że pozostali bramkarze, czyli Polak Kamil Grabara oraz Caoimhin Kelleher zrobili na nim ogromne wrażenie podczas treningów przygotowujących do nowego sezonu i nie obawia się o ich brak formy.

W trakcie spotkań treningowych do sezonu na rok 2018/2019 Kamil Grabara stanął na bramce w meczach w Bury FC oraz Manchester United, które zakończyły się wynikami odpowiednio 0:0 oraz 1:4. W planach są jeszcze spotkania towarzyskie drużyny The Reds z Napoli dnia 4. sierpnia oraz z Torino 7. sierpnia. Spotkania odbędą się w tygodniu przed inauguracją rozgrywek sezonu planowaną na dzień 12. sierpnia.

Share :

Może Cię zainteresować

"Lewandowski w trybie ataku"

Po niedzielnym spotkaniu o Superpuchar Niemiec niemieckie gazety wciąż są zachwycone wyczynem Roberta...