• 20 czerwca 2024

Trenuj i zapomnij o efekcie jo-jo

trening

Wiadomo, że wszelkie wahania masy ciała dla osób, które walczą o dobrą sylwetkę będą męczące, ale trzeba pamiętać, że są również niezdrowe. Po tym jak szybko zrzuci się kilogramy organizm wraca do wagi wyjściowej i często jest tak, że kilogramów jest jeszcze więcej. O efekcie jo-jo mówi się, gdy taki proces będzie miał miejsce w ciągu 4-5 miesięcy. Przyczyn może być wiele. Jednak najczęściej to po prostu zła dieta i brak aktywności.

Daj sobie czas

Nic się nie dzieje od razu, kilogramy nadprogramowe to zazwyczaj wynik wielu lat, a nawet całego życia więc ciężko sobie z tym poradzić w ciągu miesiąca czy dwóch. Trzeba postawić sobie realne cele i je realizować. Nie trzeba się bardzo poświęcać., droga do idealnej sylwetki może być przyjemna. Tylko zmiana nawyków na stałe sprawi, że będzie można skorzystać na diecie. W innym przypadku prędzej czy później kilogramy zaczną wracać.

Pokochaj sport

Aktywność fizyczna daje okazję do tego, by spalić kalorię i pozbyć się także tkanki tłuszczowej. Będzie można sobie również ładnie modelować sylwetkę. Często osoby, które są na diecie zauważają rozstępy, skóra traci jędrność i nie będzie wyglądać atrakcyjnie. Wystarczy włączyć aktywność fizyczną, żeby nie mieć takiego właśnie problemu.

Jaki sport wybrać?

Na początek stawiamy na wysiłek tlenowy, który daje najlepszą opcję spalania tłuszczu. Kupujemy dobre buty, które dla osób aktywnych są bardzo ważne. Jeśli ktoś ma dużą nadwagę to będzie można zaczynać od spacerów. Nie trzeba dodatkowego sprzętu, tylko wygodny strój. Maszerujemy szybkim tempem przez około godzinę. Najlepiej co drugi dzień, by osiągać najlepsze efekty. Spalić będzie można nawet około 300 kalorii. Jeśli postawi się na nordic walking to dodatkowo będzie się angażować górną część tułowia, spali się wtedy jeszcze więcej kalorii.

Sport nie może być ani nadmiernie obciążający ani nieprzyjemny. Jest tyle aktywności, że każdy cos dla siebie znajdzie. Jazda na rowerze to popularna i przyjemna opcja szczególnie w okresie letnim. W czasie godziny niezbyt szybkiej jazdy spalić można nawet 350 kalorii a to już sporo.

basen

Postaw na basen

Lato to świetny czas na sporty wodne, pływanie to wysiłek kardio. Polecane szczególnie dla osób z dużą nadwagą. To również dobra opcja dla osób, które maja problemy z bolącymi stawami, bo środowisko wodne działa odciążająco i w wodzie pokonać można ból. Trzeba jedynie kostium kąpielówki, czepek, ręcznik i klapki. Pływanie to nawet 400 spalonych kalorii w ciągu godziny.

Bieganie dla każdego?

Trzeba wiedzieć, że biegnie nie będzie dla każdego. Coraz popularniejszy jest slow jogging, w czasie którego biegnie się wolniej niż spaceruje. Jednak bieganie będzie obciążać stawy, dlatego trzeba między innymi zadbać o odpowiednie obuwie, które gwarantować będzie dobrą amortyzację, tylko w ten sposób będzie można mówić o odpowiednich warunkach do biegania.

Odżywianie

Jednak obok aktywności fizycznej niezwykle ważne będzie to jak człowiek się odżywia. Bez dobrego odżywiania nie będzie szans na dobrą sylwetkę. Dlatego trzeba dbać o zdrową, racjonalną dietę, w której będą wszystkie składniki odżywcze.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakim jesteś kibicem?

Jak mówią nam specjaliści kibicowanie nie jest tylko zabawą, ale to prawdziwy psychologiczny fenomen, który ma...