• 22 maja 2024

Hiszpania zwycięzcą turnieju MoneyGram Cup of Nations

piłka nożna w Hiszpanii

MoneyGram Cup of Nations to turniej piłkarski dla młodych graczy, reprezentujących różne narodowości i kultury, których łączy wspólna pasja do futbolu. Poza dostarczeniem emocji sportowych, jego celem była promocja różnorodności i tolerancji już od najmłodszych lat. Rundy eliminacyjne odbyły się w maju i czerwcu w ośmiu europejskich krajach, a warszawski finał stanowił zwieńczenie międzynarodowego turnieju.

Finał miał miejsce w Polsce, ponieważ to właśnie tu siedzibę ma globalne centrum operacyjne MoneyGram, które w tym momencie zatrudnia ponad 800 osób reprezentujących 58 narodowości – mówi Zbigniew Furmańczak, Dyrektor Regionalny MoneyGram na Rynki Wschodzące.

Rundy eliminacyjne, jak i faza pucharowa dostarczyły wiele emocji zgromadzonym kibicom. Kilka spotkań w regulaminowym czasie gry kończyło się remisem, stąd o rozstrzygnięciu nierzadko decydowała seria rzutów karnych. Nie inaczej było w ścisłym finale wydarzenia, gdzie losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kolejce jedenastek.

Finał turnieju MoneyGram Cup of Nations dostarczył wielu niezapomnianych emocji. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy doświadczyć, w jaki sposób wspólna pasja do sportu zbliża ludzi niezależnie od narodowości czy języka. Cieszę się, że biznesowa współpraca z naszymi partnerami, Bankiem Pocztowym, Pocztą Polską i Tesco, ma także swój ważny wymiar społeczny – dodaje Zbigniew Furmańczak.

Dodatkową atrakcję stanowiły towarzyskie rozgrywki z udziałem zespołów reprezentujących organizatorów wydarzenia. Ostateczny triumf przypadł w udziale gospodarzom - drużynie MoneyGram, która w finałowym spotkaniu pokonała zespół projektu Etnoliga, który ma na celu integrację migrantów i uchodźców poprzez sport. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Banku Pocztowego i Tesco.

Oprócz emocji sportowych, organizatorzy zadbali również o atrakcje dla kibiców i całych rodzin, w tym zabawy sportowe i sprawnościowe, food trucki, fotobudkę, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie, dmuchany zamek dla dzieci oraz strefę relaksu.

Uczestnicy podkreślili wspaniałą atmosferę i wysoki poziom organizacyjny turnieju. Kolejny cykl rozgrywek rusza już w przyszłym roku.

 

Share :

Może Cię zainteresować